DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Historické Budějovice

spřátelené weby

Severní českobudějovicko

.

Stránky vytvářené partou nadšenců, zabývající se historií mikroregionu, který si sami vymysleli a vytyčili. Nedrží se žádných geografických hranic, vodotečí ani etnograficky rozdílných míst. Slouží pouze zájemcům o historii podle nich opomíjeného regionu. Spousta zajímavého čtení o historii tohoto mikroregionu (a ne jen něj) doplněné fotografiemi a dobovými materiály. Články které jistojistě jinde nenajdete :-)


Milan binder

Stránky regionálního fotografa a vydavatele pana Milana Bindera. Na těchto stránkách můžete zakoupit veškeré materiály vydané penem Binderem (pohlednice, kalendáře, knihy včetně autogramů autorů) , zároveň si můžete na těchto stránkách domluvit návštěvu fotoateliéru 

 

Antikus

Aukční stránky nabízející přátelské prostředí k nákupu a prodeji sběratelských artefaktů pro sběratele a milovníky historie s podporou sdílení zajímavých novinek nejen z aukčního portálu antikus.cz ale i zajímavosti a poutavé články ze světa historie, konané expozice, výstavy, burzy, historické akce a v neposlední řadě soutěže s historickým tématem. Více se dozvíte v další záložce služby a nabídka.

 

 

šechtl a voseček

Stránky věnované fotografům rodu Šechtlů, kteří se tomuto řemeslu věnovali přes 150 let. Rodinou tradici založil roku 1865 Ignác Šechtl. Na jeho práci navázal Josef Jindřich Šechtl, Josef Šechtl a Marie Šechtlová. Z jejich činnosti se zachoval tématicky bohatý archiv čítající statisíce snímků. Foto-archiv obsahuje mimo jiné studiové snímky, místopisné fotografie, umělecké fotografie, reportážní snímky i dokumenty. Všechny fotografie lze prohlédnout v digitálním archivu, a taktéž lze objednat jejich reprodukce

 

P. K. modeling and history web

Osobní stránky věnované modelům Československého opevnění, zároveň však řeší i témata historická, která poslední dobou převažují. V současnosti jsou přidávány různé badatelské články a výstupy (čs. armáda a opevnění v Jižních čechách)

 

 

vojensko-letecká historická společnost
české budějovice

Stránky které vytváří skupinka leteckých nadšenců, částečně profesionálních vojáků, částečně leteckých historiků, kteří propagují a mapují velice bohatou letecko historii i součastnost v jihočeském regionu.